Siūlymai lankytojams ir turistams

Eskursija po Tiltus

Laikas: Visus metus; Trukmė: 1 val.

Pažintis su vietinės reikšmės kultūros vertybe, architektūros ansambliu, etnografiniu kaimu.

Tiltų kaimo gatvė Tiltų paminklas koplytstulpis

Pažintinė bitininkystės programa

Laikas: Gegužė-Rugpjūtis; Trukmė: 2 val.
Lankymasis pas bitininką, pasakojimas apie senąsias bitininkavimo tradicijos, galimybė pamatyti medžių dreves , kuriuose senovėje veisėsi bitės, pažintis su natūralia ekologiška bitininkyste , pasakojimai apie bičių gyvenimo ypatumus, medaus kopinėjimą. Medaus su sūriu, kulinarinio paveldo degustavimas.

pažintinė bitininkystės programapažintinė bitininkystės programapažintinė bitininkystės programa

Kūčiukų kepimo ir Advento žaidimų edukacinė programa

Laikas: Advento laikotarpis; Trukmė: 1,5 val.

Kūčiukai arba prėskučiai, arba šližikai – tradicinis lietuvių Kūčių vakarienės patiekalas. Laikantis tradicijų kūčiukus reikėtų kepti patiems Kūčių dieną ar išvakarėse, nes tik pagamintas namuose, pačių rankomis šis patiekalas įgauna prasmę. Edukacinės programos metu vaikai prisiliečia prie šios tradicijos, išgirsta kaip užmaišyti kūčiukų tešlą, ją iškočioja, suformuoja kūčiukus. Kol kūčiukai kepa, edukacijos dalyviai supažindinami su Advento laikotarpio vakarojimo tradicijomis, klausosi gyvai atliekamų Advento dainų, žaidžia žaidimus, klausosi įdomių pasakojimų. Vėliau iškeptus kūčiukus galima ragauti su arbata, spanguolių kisieliumi, ar parsivežti lauktuvių į namus.

Naminių riestainių kepimas

Laikas: Visus metus; Trukmė: 1,5 val.

Šie riestainiai tikrai paprasti pagaminti, bet labai gardūs. Idealiai dera prie žolelių arbatos, gilių kavos ar tiesiog stiklinės pieno. Edukacijos metu išgirsite apie tešlos paruošimą, suformuosite riestainius. Iškeptus gardžius riestainius išsinešite namo. Kol riestainiai keps, susipažinsite su dzūkų krašto papročiais, kalendorinių švenčių tradicijomis, žaisite žaidimus.

Kiaušinių marginimas vašku

Laikas: Velykinis laikotarpis; Trukmė: 1,5 val.

Senovėje žmonėms atrodė, kad kiaušinis yra tobulas: jis yra paprastos formos, ramios spalvos, o jo viduje slypi stebuklinga gyvybės galia. Norėdami suteikti kiaušiniams dar daugiau prasmės, juos margino. Mūsų proseneliai kiaušinius margino bičių vašku. Edukacijos metu kviečiame vaikus ir suaugusiuosius prisiliesti prie senojo kiaušinių marginimo būdo, susipažinti su margučių raštų įvairove, spalvų magija bei reikšmėmis ir vašku nusimarginti kiaušinių savo šventiniam Velykų stalui.

Kiaušinių marginimas vašku

Šiaudinių žaislų rišimo programa

Laikas: Visus metus; Trukmė: 1,5 val.

Šiaudinių žaislų rišimo programaŠiaudinių žaislų rišimo programaŠiaudinių žaislų rišimo programa

Šiaudinių sodų varstymo programa

Laikas: Visus metus; Trukmė: 1,5 val.
Šiaudinių sodų varstymo programaŠiaudinių sodų varstymo programa

Juostų pynimo rankomis senuoju būdu programa

Laikas: Visus metus; Trukmė: 2 val.
Juostų pynimo rankomis senuoju būdu programa

Grikinės babkos kepimas

Laikas: Visus metus; Trukmė: 3 val.

Dzūkijos nederlingose žemėse grikių babka buvo ir tebėra ypatinkas patiekalas. Tai – grikinių miltų apvalus dzūkų šventinis pyragas, būdingas tik dzūkų regionui. Edukacijos metu susipažinsite su babkos kepimo tradicijomis, kartu su šeimininke pasiruošite ir išsikepsite babką. Pagal poreikį galima babka degustuoti vietoje arba pasiimti su savimi. Kol babka keps išgirsite trumpą pasakojimą apie grikių atsiradimą Lietuvoje, pasimokysite dzūkų krašto dainų, muzikinių žaidimų ar pasivaikščiosite po etnografinį, gatvinį- rėžinį Tiltų kaimą, vietinės reikšmės architektūros paminklą.

Grikinių gaminių ( babkos/ blynų) , gilių kavos degustacijaGrikinių gaminių ( babkos/ blynų) , gilių kavos degustacija

Programa „Lietuvių liaudies kalendorinių švenčių dainavimo tradicijos“

Laikas: Visus metus; Trukmė: 1 val.
Programa „Lietuvių liaudies kalendorinių švenčių dainavimo tradicijos“Programa „Lietuvių liaudies kalendorinių švenčių dainavimo tradicijos“Programa „Lietuvių liaudies kalendorinių švenčių dainavimo tradicijos“

Tiltų kapelos muzikinės koncertinės programos su žaidimais, rateliais

Laikas: Visus metus
Tiltų kapelos muzikinės koncertinės programos su žaidimais, rateliaisTiltų kapelos muzikinės koncertinės programos su žaidimais, rateliais

Programa „Lietuvių liaudies kalendorinių švenčių dainavimo tradicijos“

Organizuojame užsakomąsias šventes, renginius, kuriuos galima derinti su kapelos koncertinėmis programomis, edukacijomis.

Išankstinis užsakymas telefonu +37060410800
tiltų kaimo qr kodas