Tiltuose lankėsi svečiai iš Norvegijos

2015 metai paskelbti Europos metais vystymuisi, o gegužės 9-oji Europos diena. Savitas šios dienos pažymėjimas vyko ir Tiltuose. Išvakarėse Tiltus aplankė delegacija iš Norvegijos. Tai norvegų misionieriai, kurie Trakų krašte ir Tiltų kaime jau lankėsi prieš keturis metus. Tik tuomet jų delegaciją sudarė keturi asmenys. Šį kartą vieni gerų prisiminimų kiti smalsumo vedami bendruomenę aplankė devyni misijonieriai, ilgalaikio ‘Paramos Lietuvai” projekto dalyviai. Džiugu buvo sutikti jau matytus ir naujus veidus. Svečiams buvo pristatytas Tiltų krašto kultūrinis paveldas.
Nuotaikingu Tiltų kapelos maršu , su duona ir druska , svečiai buvo sutikti naujai rekonstruotuose Tiltų bendruomenės namuose . Sveikinimo žodžius tarusi bendruomenės pirmininkė pakvietė visus prie bendro stalo. Visi buvo vaišinami šeimininkės Danutės Žemaitienės ruoštais Tiltų krašto patiekalais: dilgėlių sriuba, grikiniais blynais su spanguolių ir kriaušių uogiene, žolelių arbata, naminiu pyragu. Norvegai vaišių metu pristatė savo krašto paveldą – sūrius. Visi degustavo , o vėliau ir dovanų gavo, ožkos ir karvės sūrio. Vyko gyvas, šiltas, nuoširdus bendravimas, buvo dalinamasi prisiminimais, nuveiktais darbais, laiko tėkmėje susidariusiais pasikeitimais. Svečiai džiaugėsi galėdami sugrįžti į Tiltus, o ypač patiko naujasis bendruomenės namų pastatas.
Muzikinę programą pristatė Tiltų kaimo kapelos kolektyvas. Svečiams labai patiko kolektyvo narių tautiniai kostiumai, kilo begalės klausimų dėl raštų, medžiagos , audimo, siuvimo technikos. Norvegai parodė savo tautinių kostiumų nuotraukas. Norvegijoje kaip ir Lietuvoje tautiniai kostiumai skiriasi pagal regionus. Likome sužavėti norvegų kostiumų įvairove ir spalvingumu. Norvegai pažymėjo, kad turėti tautinį kostiumą yra būtinybė kiekvienam šalies piliečiui. Juo per Valstybės dieną puošiasi ir mažas, ir didelis, ir jaunas ir senas. Riešinių norvegai prie tautinio kostiumo nenešioja , o nešioja kasdien kaip papuošalą, kadangi jos mezgamos raštuotos , labai spalvingos .
Svečiams patiko kapelos atliekamos dainos, žaidimai. Paprašyti jie taip pat padainavo , parodė vaikiškų žaidimų. O kapelai sudainavus Tiltų kaimo dainą, svečiai sugiedojo savo krašto himną. Padėkoję visiems už nuoširdų priėmimą, draugiškai atsisveikino .
Iš bendruomenės namų svečiai , lydimi bendruomenės pirmininkės ir narės V.Neteckienės, vyko apžiūrėti Tiltų kaimo – vietinės reikšmės architektūros paminklo, grožėjosi žalia gamta, ošiančiomis pušimis , čia pat tvenkinyje plaukiojančiomis gulbėmis, prabėgančia laputaite, šokuojančiu kiškiu ar ore sklandančiu vanagu.
Smagu , kad prieš keturis metus užmegzti ryšiai nenutrūko , o tapo glaudesni. Šis pakartotinas Tiltų bendruomenės susitikimas su norvegų misionieriais Europos dienos išvakarėse suteikia prasmę dar gilesniam bendradarbiavimui, glaudesnių ryšių vystymuisi.

Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio kultūros renginių organizatorė, bendruomenės narė
Vaiva Neteckienė
Nuotraukos autorės

20150508_203524

374-350 008

374-350 001