Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimas Tiltuose

Vasario 16-oji – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos 20-čiai  signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Ši istorinė data jau perkopė šimtmetį ir Lietuvoje minima kasmet. 

 2019 metais sukanka 100 metų, kai buvo priimta nauja Lietuvos Valstybės Laikinosios Konstitucijos Pamatinių Dėsnių redakcija, kuria vadovaujantis 1919 m. balandžio 4 d.  buvo išrinktas pirmasis atkurtos  Lietuvos Valstybės Prezidentas Antanas Smetona. LR  Seimas ,,suprasdamas jo indėlį atkuriant Lietuvos Valstybę bei jo pirmininkavimą Lietuvos Tarybai; siekdamas paminėti šią svarbią istorinę sukaktį ir asmenybę“ paskelbė 2019 metus Prezidento Antano Smetonos metais.

Šių labai gražių ir mūsų Tėvynei  reikšmingų datų  paminėjimą Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinys bendruomenės namuose organizavo dvi dienas. 

Vasario 15-tą vyko minėjimas ,,Kelionė laiku. Tarpukario Lietuva: tekstai, fotografijos, dainos“. Minėjimas  prasidėjo visiems sugiedojus ,,Tautinę giesmę“. Po to renginio vedančioji Vaiva Neteckienė pristatė video medžiagą ,,Antanas Smetona – pirmasis Lietuvos respublikos prezidentas“. Vaizdinė medžiaga ir pranešimas  parengtas pagal Lietuvos centrinio valstybinio archyvo medžiagą. Šiam pristatymui  buvo atrinkti rašytiniai dokumentai, fotografijos  ne tik iš A. Smetonos fondo, bet ir iš kitų Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomų fondų, iškalbingai bylojantys apie Prezidento vykdytą politiką ir atskleidžiantys jo asmenybę. Pristatyme  nemažai fotografijų, kuriose Lietuvos Respublikos Prezidentas įamžintas dalyvaujantis įvairiuose renginiuose: tautos ir kariuomenės šventėse, keliaujantis po Lietuvą, bendraujantis su žmonėmis, susitinkantis su valstybės veikėjais ir garbiais užsienio svečiais. Parodytos fotografijos, tekstiniai dokumentai ir vedančiosios pasakojimas atskleidė  įvairius Lietuvos Prezidento A. Smetonos gyvenimo ir veiklos etapus – nuo pirmųjų valstybės kūrimosi metų iki lemtingų 1940-ųjų. Po pranešimo tarpukario laikotarpio poetų Maironio,  Jono Aisčio eiles deklamavo Tiltų mergaičių ansamblio dalyvės, o kapelos nariai padainavo dainas, kurios jau skambėjo Smetoninėje Lietuvoje ir tebeskamba iki šių dienų.  Koncertinę programą papildė į šventę atvykę  Trakų meno mokyklos mokiniai su mokytojomis  Ieva Tijūneliene, Rasa  Mikiškiene , Jovita Tumasoniene. 

Dėkodama už gražią programą renginio organizatorė, Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio renginių organizatorė V.Neteckienė,  visiems  dalyviams  įteikė saldžių dovanų, mokytojoms  gėlių.

Vasario 16-osios  vakarą vyko šventinis koncertas, kurio metu koncertavo dainininkė Judita Leitaitė,  VDU Kauno muzikos akademijos magistrė, smuikininkė stažavusis  Kopenhagos karališkojoje akademijoje Paulina Daukšytė. Joms akomponavo pianistas, kompozitorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos  koncertmeisteris Jurijus Suchanovas. Programoje skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai. 

Koncerto metu vyravo šilta, jauki šventinė atmosfera, kuri dar labiau pakylėjo pabaigoje visiems kartu sugiedojus Lietuvos himną. 

Šventinius Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginius rėmė Trakų  rajono savivaldybė, Trakų  kultūros rūmai, Tiltų kaimo bendruomenė.

Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio informacija 

Nuotraukos iš asmeninio  archyvo