Rūdiškių seniūnijos jaunimas vėl susitiks liepos 18 d.

Tiltų kaimo bendruomenė (toliau – bendruomenė) pradėjo įgyvendinti Trakų rajono savivaldybės jaunimo projektinės veiklos lėšomis finansuojamą jaunimo projektą ,,Jaunimas kaimo veiklos procesuose“. Prie projekto įgyvendinimo taip pat prisideda Trakų socialinės paramos skyrius ir jų darbuotoja Rūdiškėse Rasa Banišauskienė.
Projekto tikslas – organizuoti mokymus, kurie supažindintų kaimo jaunimą su galimybėmis įgyvendinti įvairias veiklas, realizuoti idėjas, pažinti savo kraštą. Jis skirtas jaunimui ir su jaunimu dirbantiems žmonėms.
Birželio 29 dieną Trakų rajono Rūdiškių seniūnijos kaimiškų vietovių jaunimas rinkosi į Tiltus. Čia bendruomenės namuose buvo organizuojami mokymai, skatinantys jaunų žmonių sąmoningumą, aktyvumą, savanorišką veiklą bei įsitraukimą į vietos bendruomenės gyvenimą. Į mokymus atvyko 28 projekto dalyviai. Pasveikinusi gausiai susirinkusius dalyvius, projekto vadovė Vaiva Neteckienė trumpai pristatė patį projektą, jo idėją, veiklas. Toliau užsiėmimus vedė savanorė Trakų jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro atstovė Ugnė Kumparskaitė. Veiklos buvo suplanuotos visai dienai. Pirmiausia projekto dalyviai, bendraudami, atlikdami grupines ir individualias užduotis, susipažino, vėliau turimų priemonių pagalba, statydami tiltą, mokėsi dirbti komandoje, kurti strategiją, planuoti veiklas, išgirsti ir suprasti kito nuomonę. Žaizdami įvairius judrius, reakcijos žaidimus, gebėjo išsikelti sau iššūkius ir stengėsi jų siekti.
Po pietų vyko darbas mažose grupėse. Darbui pasirinka tema ,,Jaunimas mano kaime”. Šios veiklos metu projekto dalyviai papasakojo esamą savo gyvenamosios vietovės padėtį, nesamas arba turimas galimybes jauniems žmonėms burtis, veikti, drąsiai išsakė savo nuomonę. Išklausiusi visų grupių pasisakymų, svajonių ir iškeltų lūkesčių, Ugnė pristatė jaunų žmonių galimybes vietiniame ir tarptautiniame lygmenyje: kalbėjo apie jaunimo erdves, savanorystės veiklą – kas tai yra, kas gali tapti savanoriu, kodėl verta juo tapti, galimybę teikti projektus savivaldybės lygmeniu, kaip prisijungti ir dalyvauti jaunimo mainų programoje ERAZMUS+. Pokalbio metu Ugnė sulaukė daug klausimų, pateikė daug išsamių atsakymų, suteikė daug naudingos informacijos, ragino būti aktyviais, drąsiais ir pakvietė bendradarbiauti su kitomis Trakų rajono jaunimo organizacijomis.
Mokymų pabaigoje kaip vienas iš laisvalaikio praleidimo būdų, kūrybiškumo ugdymo ir darbo kolektyve formų, buvo pristatytas spektaklis. Projekto dalyviai pamatė Valkininkų kultūros centro vaikų dramos kolektyvo ,,Tai mes” (vad. Jolanta Molienė ) spektaklį ,,Prie dangaus ir pragaro vartų” pagal to paties pavadinimo Vytauto Kupšio pjesę.
Šiltai ir draugiškai atsisveikinę projekto dalyviai vėl susitiks kitose veiklose, kurios vyks šių metų liepos 18 ir 21 dienomis.

Tiltų kaimo bendruomenės informacija
Nuotraukos iš bendruomenės archyvo