Tiltų bendruomenė plečia bendrystės ratą

Gegužės 21-oji UNESCO sprendimu paskelbta Pasaulinė kultūrų puoselėjimo diena. Jungtinių tautų organizacija yra paskelbusi deklaraciją: „Savitumas, įvairovė ir pliuralizmas“, kurios pagrindinis tikslas – išlaikyti tautų savitumą, įvairovę, laisvę ir bendradarbiavimą, ugdyti jaunų žmonių toleranciją kitoms kultūroms bei vienų kitiems.
Plėsdama bendradarbiavimą Tiltų bendruomenė pasaulinės kultūrų puoselėjimo dienos išvakarėse į susitikimą bendruomenės namuose sukvietė svečius iš Lietuvos ir užsienio. Į susitikimą atvyko projektų vadovė, ekonomikos leidinio ,,Dienas Bizness“ atstovė Jelena Šaigaieva iš Latvijos, Vokietijos Hamburgo miesto gydomosios informacijos atstovas Alexander Bachman, sveikatinimo programų organizatorė, vedėja ir mokytoja Natalija Andrejeva iš Maskvos. Juos atlydėjo Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė, Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentė Dalia Matukienė. Taip pat dalyvavo verslo, kultūros, leidybos, poilsio ir turizmo, logistikos atstovai, visuomenininkai iš Alytaus, Kauno, Vilniaus.
Šviečiant ryškiai pavasario saulutei susitikimas prasidėjo bendruomenės kiemelyje susipažinimu. Visi dalyviai sustoję į gražų bendrystės ratą prisistatė, trumpai papasakojo apie save. Po to renginio vedančiosios V.Neteckienės paprašyti gražiai pasisveikino žaisdami lietuvių liaudies muzikinį žaidimą. Ir galiausiai perėję per simbolinį tiltą visi buvo pakviesti į bendruomenės namus. Čia svečius prie durų su duona ir druska bei skambia liaudiška melodija pasitiko Tiltų kapelos nariai. Bendruomenės namuose toliau vyko platesnės diskusijos, pokalbiai interesų grupėse, informacinės dalomosios medžiagos pateikimas. Vėliau vyko Tiltų krašto kultūrinio ir kulinarinio paveldo pristatymas. Svečiai buvo vaišinami Tiltų kaimo tradiciniais valgiais, kapela atliko dzūkų krašto ir kitas lietuvių liaudies dainas, kartu su svečiais šoko lietuvių liaudies ratelius, žaidė žaidimus. Muzikinę programą papildė ir svečių iš Maskvos bei Latvijos atliekamos dainos.
Tokių renginių metu atrasti nauji ryšiai plečia ir stiprina bendradarbiavimą, padeda geriau pažinti vieniems kitus, o geri pavyzdžiai ir praktinė patirtis motyvuoja ir skatina platesnę veiklą. Lietuvių liaudies patarlė sako ,,Kur du, trys stos , visada daugiau padarys“.

Tiltų bendruomenės informacija
Nuotraukos bendruomenės archyvo