Susitikimas su svečiais iš Norvegijos

Birželio 17 d., jau ketvirtą kartą Tiltų kaimo bendruomenė sulaukė svečių iš Norvegijos. Į susitikimą su gyventojais atvyko iš anksčiau pažįstami norvegų misionieriai: vyras ir žmona Heidi Myrmo ir Terje Solberg, Ester Indal, lietuvė vertėja, gyvenanti Norvegijoje, Monika Jakobsen bei Lietuvoje veikiančios Septintosios dienos adventistų bažnyčios vyskupas Bertold Hibner ir šios bažnyčios pastorius Vytautas Kulšė su žmona Viktorija. Svečius pristačiusi Tiltų bendruomenės pirmininkė Laima Kamaitienė pasidžiaugė gražiu bendradarbiavimu, jų dovanomis. Misionieriai iš savo šalies atvežė ir bendruomenei įteikė darželinių gėlių: daugiamečių šokoladinių irisų ir vienmečių kosmėjų, bendruomenės šeimininkės gavo vaflinę ir norvegišką jų kepimo receptą, rankų darbo raštuotą staltiesę.
Norvegijos Mjondalen bendruomenės vyresnysis T. Solberg papasakojo apie Norvegiją, supažindino su šalies vėliava. Norvegija – monarchinė karalystė, krikščioniška šalis, vėliavoje įprasmintas kryžius. Nuostabi kalnų ir vandenų gamta, matomas unikalus reiškinys – Šiaurės pašvaistė, išvystyta žuvies ir naftos gamybos pramonė. Susirinkusieji skaidrėse taip pat pamatė karaliaus rūmus, istorinius paminklus, norvegų gyvenamuosius namus, žmonių veiklą, norvegai daug sportuoja, slidinėja. Norvegijoje veikia 70 bendruomenių, kurios turi savo darželius, mokyklas, maldos namus, užsiima labdaringa veikla, renka aukas katastrofos vietoms, nepasiturinčioms šalims. Kai gegužės 17 d. šalis švenčia nacionalinę šventę, kiekvienas norvegas apsivelka tautiniu kostiumu, su vėliavomis ir dainomis džiaugsmingai išeina į gatves.
Kaip ir praeitą kartą vėl įdomu buvo klausytis vyskupo B. Hibner psichologinės, gilios dvasinės išminties paskaitos. Cituodamas šv. Raštą ir žymių žmonių mintis, betarpiškai bendraudamas su auditorija, lektorius nagrinėjo klausimą: „Kas aš esu ir koks mano santykis su Dievu, tikėjimu?“, kalbėjo apie savęs pažinimą, savo minčių ir darbų analizę. Iš lektorės Viktorijos Kulšienės gyventojai gavo naujus sveikuoliško maisto receptukus, buvo pavaišinti skaniais vegetariškais patiekalais: pupelių paštetu, brokoliais su anakardžių ir ryžių majonezu, saulėgrąžų-morkų paplotėliais, džiovintų vaisių ir riešutų saldainiukais.
Vėliau bendruomenės šeimininkės visus vaišino krašto patiekalais: lapiene, grikiniais pyragėliais, įvairiais sumuštiniais, suktinukais, gira, žolelių arbata. Susirinkusius linksmino Tiltų kaimo kapelos muzikantai, skambėjo liaudies melodijos ir krašto dainos. Vaiva Neteckienė vedė ratelius, mokė žaisti žaidimus. Nestigo geros nuotaikos ir šypsenų.
Kaimo bendruomenę pasveikino į svečius atvykusi Vaickūniškių bendruomenės pirmininkė ir seniūnaitė Lina Muknickienė, kuri pasidžiaugė gražiais Tiltų bendruomenės namais, šiltai atsiliepė apie bendruomenės veiklą ir jos pirmininkę. Renginyje taip pat dalyvavo tiltietė, Vaidotų (Vilniaus r.) bendruomenės pirmininkė Laima Lazauskienė su vyru Dainiumi ir viešnia iš Latvijos Jelena Šaigajeva.
Tiltų bendruomenė dėkinga svečiams už bendrystę, šiltą ir įdomų susitikimą bei labdaringą paramą, kurių siuntas norvegai paruošia kasmet.

Elena Žilinskienė,
Trakų viešosios bibliotekos
Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė