Kovo 11-tą Tiltuose viešėjo Vilniaus senjorų teatras

Šiemet Lietuvos nepriklausomybės dieną tiltiečiai paminėjo kartu su svečiais iš Vilniaus. Susirinkę bendruomenės namuose minėjimą pradėjo visi kartu sugiedoję ,,Tautišką giesmę”. Gražios šventės proga susirinkusius savo kūrybos eilėmis pasveikino Tiltų kaimo poetas Vytautas Vilkišius ir renginio organizatorė Vaiva Neteckienė. Po to scenoje vaidino svečiai. Vilniaus senjorų teatras parodė spektaklį ,,Skerdžius”, pagal to paties pavadinimo lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės apsakymą. Spektaklio režisierius ir kolektyvo vadovas Vytautas Mikalauskas.
Sukurtas vaidinimas papasakojo apie Lapino personažo likimo pranašystę bei gyvenimą Lietuvos kaime. V. Mikalausko režisuotame kūrinyje vaizduojami ne tik tradiciniai ūkio darbai, bet ir papasakota apie kaimo žmonių vertybes ir jų santykį su supančiu pasauliu. Spektaklis sugrąžino žiūrovus į senąjį Lietuvos kaimą, kuriame gyvena pagrindinis kūrinio personažas Lapinas bei kiti spektaklio veikėjai. Ilgaamžio Lapino personažas papasakojo savo prisiminimus apie senąją Lietuvą – beribę žalių girių ir miškų šalį, kurioje buvo jaučiama didelė pagarba žmogų supančiai gamtai. Jo diskusijos, pajuokavimai, pamelavimai bendraujant su kitais kaimo gyventojais išryškino veikėjų charakterių skirtumus ir praturtino spektaklio siužetą nuotaikingomis ir netikėtomis scenomis. Pagrindinė siužeto ašis – Grainio liepa ir nuoširdūs bei nostalgiški ilgamečio Lapino prisiminimai apie senąjį kaimo gyvenimą, jungiantys penkių dalių spektaklį. Jo atomazgoje įvyksta netikėta scena, įprasminanti pagrindinio veikėjo žodžius ir priverčianti susimąstyti apie gamtos ir žmogaus santykį. Spektaklio metu skambanti lietuvių liaudies muzika, dainos, posakiai ir eilės dar labiau pabrėžė, kad gamta yra vienintelė tikrovė, vienintelis būdas sukilninti žmogų, pažadinti jo lietuviškus jausmus.
Žiūrovai spektakliu buvo sužavėti ir pagarbą aktoriams išreiškė gausiais plojimais stovėdami. Renginio organizatorė atsidėkodama svečiams įteikė gėlių krepšelius ir dovanų. Žodį tarė ir spektaklio režisierius V.Mikalaukas.Kalbėdamas jis pasveikino žiūrovus su Kovo 11-tą, dėkojo už šiltą priėmimą.
Renginį Tiltuose rėmė Trakų rajono savivaldybė, Trakų kultūros rūmai, Tltų kaimo bendruomenė.

Vaiva Neteckienė
Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio kultūros renginių organizatorė
Nuotraukos autorės