Netradicinė eglutės įžiebimo šventė Tiltuose

Gruodžio mėnuo – eglučių spindėjimo, Kalėdų laukimo, bendravimo ir stebuklų metas. Visa šalis ruošiasi, puošiasi, dabinasi pačiai gražiausiai metų šventei. Kasmet į tą bruzdesį įsilieja didieji miestai, miesteliai ir netgi kaimeliai.
Šiemet Tiltų kaimo bendruomenės centrinėje aikštėje gruodžio 10-ąją vėl sužibo eglutė. Eglutės įžiebimo šventė šiais metais buvo netradicinė. Ją organizatoriai sudėliojo į dvi dalis. Pirmoje dalyje buvo numatyta išvyką į Vilnių, o grįžus visus nustebinti aikštėje įvairiomis spalvomis mirksinčia eglute. Tad vėlyvą rytą visi Tiltų kaimo vaikučiai su tėveliais, mamytėmis, močiutėmis, Tiltų bendruomenės nariai ir svečiai dideliu autobusu išvyko į Vilnių. Keliautojų susirinko virš šimto, tad, kas netilpo į autobusą, važiavo savo transportu.
Nors oras vaikštynėms lauke nebuvo labai palankus, tačiau keliautojai buvo puikiai nusiteikę ir pirmiausia aplankė Vilniaus Katedros aikštę, kurioje puikuojasi spindinti žaliaskarė, apie ją šurmuliuoja prekeivių mugė, atokiau ramybe ir laukimu dvelkia prakartėlė. Patyrę tikrą Kalėdų šventės laukimo nuotaiką, nuvyko į Vilniaus jaunimo teatrą. Sugūžėję ir užpildę visą mažąją salę su nekantrumu laukė spektaklio “Kakė Makė ir pavogtas laikas” pradžios. Nors spektaklyje kalbama apie puikiai žinomą jausmą – nuobodulį, kurio niekaip neišeina atsikratyti dėl staiga kažkur dingusio laiko, žiūrovams šio jausmo neteko patirti. Nuostabių aktorių dėka   vaikai išvydo žaismingus, spalvingus, personažus, daug nuotykių, patyrė įvairių emocijų, išgirdo linksmas Kakės Makės dainas bei sužinojo nuolat sekiojančio iš paskos, paslaptingojo šuniuko vardą.
Pasibaigus spektakliui visų laukė staigmena. Kakė Makė ir jos draugai esantiems salėje vaikučiams perdavė Kalėdų senelio dovanėles. Įsiamžinę bendroje nuotraukoje aktoriai atsisveikino su mažaisiais žiūrovais.
Kelionė į namus neprailgo. Sugrįžus aptemusiame Tiltų kaimelio centre švytėjo daugybe spindinčių lempučių papuošta eglutė, kurią stebuklingai papuošė nematomi nykštukai. Pasigrožėję ir pasidžiaugę sava žaliaskare visi išsiskirstė namo su dar labiau širdyse išaugusia Kalėdų dvasia.

Tiltų bendruomenės informacija

Netradicinė  eglutės įžiebimo šventė Tiltuose