Tęsiasi Tiltų bendruomenės ir Norvegijos misionierių draugystė

Tiltų bendruomenė jau trečią kartą sulaukė svečių iš Norvegijos. Gražūs ryšiai, prasmingas bendradarbiavimas tiek svečius, tiek tiltiečius paskatino suorganizuoti du bendrus vakarus. Į bendruomenę atvyko Norvegijos Oslo regiono misionierė Monika Jakobsen su vyru Jonn Jakobsen, ilgalaikio Norvegijos “Paramos Lietuvai” projekto koordinatoriai. Atlikdami įvairias misijas Lietuvoje šį šeima glaudžiai bendradarbiauja su Septintosios dienos adventistų (SDA) bažnyčia. Į Tiltus svečiai atvyko su SDA lyderiais – prezidentu, vyskupu Bertoldu Hibneriu ir kunigu mediku, propaguojančiu sveiką gyvenimo būdą Vytautu Kulše ir jo žmona Viktorija. Susitikimo išvakarėse svečių dėka į Tiltų kaimo bendruomenę buvo atvežta Norvegijos misionierių surinkta labdaros parama.
Birželio 30-osios vakarą, pristatydama svečius, pradėjo Tiltų bendruomenės pirmininkė Laima Kamaitienė, o Tiltų kaimo kapela ir mergaičių ansamblis visus susirinkusius pasveikino muzikine programa. Po to žodis buvo suteiktas svečiams. Monika Jakobsen trumpai pristatė Norvegiją, atsakė į užduotus klausimus. Labiausiai žmonėms rūpėjo pensijų, darbo užmokesčio, prekių kainų dydžiai, koks pragyvenimo lygis, kaip veikia medicinos, švietimo sistema ir kiti klausimai. Bertoldas Hibneris vakaro dalyviams kalbėjo apie žmonių tarpusavio santykius, bendravimą ir vieną šiuo metu aktyviausiai pasireiškiančių ligų – depresiją, pateikė pavyzdžių kaip padėti šia liga sergančiam, kokį rinktis gyvenimo būdą , kad šios ligos būtų galima išvengti.
Kad mūsų mitybos įpročiai turi reikšmės sveikatai pabrėžė ir sveikos gyvensenos propagauotoja Viktorija Kulšė. Moteris pristatė vaizdinę medžiagą, pateikė kelis maisto gaminimo receptus. Visi susirinkusieji galėjo paragauti V. Kulšė paruoštų gaminių – žirnių sriubos, avižinių burgerių su virtais rudaisiais ryžiais ir salotomis, o desertui buvo patiektas figūrinis vyniotinis. Kartu bevakarieniaujat tvyrojo smagi nuotaika, tęsėsi diskusijos. Tiltų bibliotekininkė Elena Žilinskienė svečiams papasakojo apie Tiltų kaimą, jo gyventojus.Vakaras pasibaigė tiltiečiams sudainavus savo kaimo himną.
Antrasis vakaras prasidėjo Tiltų kaimo poeto Vytauto Vilkišiaus eilėmis. Vytautas svečiams skyrė du eilėraščius, o jo sesuo Elena iš knygos“ Trakų krašto literatai “ perskaitė dar keletą brolio eilių ir epigramą. Tiltų kaimo poeto kūryba paskatino tarti žodį Vytautą Kulšę. Sveikos gyvensenos propaguotojas kalbėjo apie ligų profilaktiką, gydymą ne vaistais, o savo kūno, organų pažinimu, pabrėžė kokybiško miego, fizinės veiklos, sveiko maisto reikšmę. Antrą vakarą susirinkusieji ragavo Vytauto žmonos paruoštos daržovių sriubos, lęšių, baltų pupelių pašteto ir žemės riešutų/datulių sviesto.
Susitikimo pabaigoje svečiams buvo įteiktos kaimo darželyje išaugintų baltųjų lelijų puokštės, padėkos žodį tarė bendruomenės pirmininkė, už prasmingus pamokymus ir vaišes ačiū skandavo visi susirinkusieji. O prisiminimui apie du nuostabius kartu praleistus bendrystės vakarus visi įsiamžino bendroje nuotraukoje.
Tiltų bendruomenės informacija

1-n 2-n 8 9