Tiltuose Pasaulinė kultūrų puoselėjimo diena paminėta prisimenant lietuviškas tradicijas

Gegužės 21-oji UNESCO sprendimu paskelbta Pasaulinė kultūrų puoselėjimo diena.
Jungtinių tautų organizacija yra paskelbusi deklaraciją: „Savitumas, įvairovė ir pliuralizmas“, kurios pagrindinis tikslas – išlaikyti tautų savitumą, įvairovę, laisvę ir bendradarbiavimą, ugdyti jaunų žmonių toleranciją kitoms kultūroms bei vienų kitiems.
Šiai dienai Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinys su Tiltų bendruomene ir svečiais, moksleiviais iš Kauno Jono Laužiko specialiosios mokyklos, surengė edukacinę programą “Šiaudinių ir skiautinių žaisliukų gamyba”. Programos metu pirmiausia buvo prisiminta Tiltų kaimo įsikūrimo istorija, žmonių gyvenimo būdas, vaikščiojant po kaimą grožėtasi statinių architektūra, jų išdėstymu. Vėliau bendruomenės namuose buvo pristatyta žaisliukų iš šiaudelių ir skiaučių atsiradimo istorija, dalyviai dvejose grupėse iš medžiagos skiautelių rišo kiškučius ir iš šiaudelių gamino lėlytes. Kiekvienas dalyvis pasigamino po darbelį. Edukacijas vedė Veronika Ignatavičienė ir Vaiva Neteckienė. V.Neteckienė užsiėmimą pabaigė pabrėždama, jog lietuviški senoviniai žaislai tai lietuvių senosios kultūros atspindys ir palikimas.
Po užsiėmimų visi norintys važiavo arkliuko traukiamu vežimu, kurį važnyčiojo Gintautas Kleinotas, bendravo su tą dieną Tiltų gaisrinėje dirbusiais ugniagesiais ir jų skyrininku Pranu Žilinsku, suposi sūpuoklėmis.
Tokiomis veiklomis organizatoriai siekia žadinti vaikus ir jaunimą domėtis savo tautos tradicijomis, laisvalaikio praleidimo būdais, bendravimo papročiais. Mūsų valstybės unikalumas, jos tautinis identitetas atsispindi kultūrinėje plotmėje per puoselėjamas tradicijas.

Tiltų bendruomenės informacija

Nuotraukos Romualdos Balakinienės