Tiltuose lankėsi Erasmus+KEY ACTION 2 Mokyklinio ugdymo strateginės partnerystės projekto „Sig Arts“ dalyviai

Lapkričio 12-tą Tiltus aplankė Erasmus+ KEY ACTION 2 Mokyklinio ugdymo strateginės partnerystės projekto “Sig Arts” dalyviai. Tarptautiniame projekte dalyvauja atstovai iš keturių šalių – Turkijos, Slovėnijos, Italijos ir Lietuvos. Tiltuose lankėsi 38 dalyviai. Pagrindinis projekto tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčių moksleivių socialinę integraciją per meninį ugdymą. Projekto grupę Lietuvoje priėmė Psichosocialinės ir Darbo Integracijos Centras.

Savaitės pradžioje projekto dalyviai atvyko į Lietuvos sostinę Vilnių. Kelias dienas lankę Vilniaus įžymybes, ketvirtadienį savo maršrutą nukreipė į senąją Lietuvos sostinę – Trakus. Čia apsilankė Trakų pilyje, dalyvavo kibinų gamybos edukacinėje programoje, lankėsi Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos centre, kur susipažino su lietuvių tautiniu kostiumu, tradiciniais amatais, galėjo įsigyti sertifikuotų tautinio paveldo dirbinių. Ketvirtadienio vakaras buvo suplanuotas Tiltų etnografiniame kaime.
Į Tiltus projekto dalyviai atvyko jau sutemus. Nors tądien be paliovos pliaupė lietus, atvykusius prie bendruomenės namų pasitiko tradicinis laužas ir smagus Tiltų kapelos sutiktuvių maršas. Su duona ir druska sutikti svečiai sugužėję į šiltas patalpas, pirmiausia turėjo pasisveikinti su šeimininkais, žaizdami smagų muzikinį žaidimą. Tiltų kapelos nariams, šeimininkėms Danutei Žemaitienei ir Valei Pockevičienei bei Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio renginių organizatorei Vaivai Neteckienei teko išskirtinė užduotis – priimti užsienio jaunimą su klausos negalia. Atsakomybės ir jaudulio buvo daug. Vakaronei buvo pasirinkta tema – „Lietuvių liaudies kalendorinių švenčių dainavimo tradicijos“. Kadangi svečiai atvyko paskutinės rudens šventės – Baltojo oželio dieną, tai nuo to ir buvo pradėtas dainų , žaidimų , ratelių pristatymas, įtraukiant visus dalyvius. Po to sekė Advento, Kalėdų , Užgavėnių, Velykų, Jurginių, Sekminių, Joninių dainų ir ratelių pateikimas. Po pirmo žaidimo pasijuto labai smagus bendravimas, noras dalyvauti, pažinti , išmokti. Atmosfera ir nuotaika buvo puiki, svečiai buvo aktyvūs, pilni energijos, užsidegimo. Jaunimui buvo pristatyta kiekvienos šventės viena folkloro daina ir du žaidimai. Poilsio metu šeimininkės pateikė Tiltų krašto kulinarinį paveldą. Svečiai ragavo iš kaimiškų produktų gamintus valgius, gėrimus. Žinoma neapsieita ir be grikinių blynų. Degustacijos metu V.Neteckienė papasakojo apie Tiltų kaimą , jo įsikūrimo istoriją, architektūrą. Laikas bėgo nepastebimai. Projekto vykdytojams įteikus dalyviams sertifikatus, vakaras artėjo į pabaigą.
Labai džiaugėmės, kad projekto vykdytojas, Psichosocialinės ir darbo integracijos centras, kaip lankytiną objektą pasirinko Tiltų kaimą. Išlydėję svečius, galvojome, kokius įspūdžius jie išsiveš, ar patenkinome projekto rengėjų ir svečių lūkesčius. Visus nuramino po kiek laiko laišku gauta projekto bei Psichosocialinės ir Darbo integracijos centro direktorės Rūtos Mackanienės nuoširdi padėka.

Tiltų bendruomenės informacija

tiltai-erasmus