Saulėtas ir nuotaikingas Atvelykis Tiltuose

Nuo senovės lietuviai pavasarį šventė gamtos ir visa kas gyva atbudimo, prisikėlimo šventę. Rodos taip neseniai varėme žiemą, žadinome gamtą užgavėdami, kovo 20-21 dienomis minėjome pavasario lygę (lygiadienį), kuomet – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Po didelio susikaupimo ir ilgai trukusio pasninko štai ir šv. Velykos į duris pasibeldė – džiaugsmo, atsigavėjimo šventė, kuri simbolizuoja augmenijos prisikėlimą, gyvybės, gamtos atgimimą, o po savaitės ir Atvelykis – visų Velykinio laikotarpio švenčių užbaigimas.
Prisiminti Velykų laikotarpio šventimo papročius, tradicijas, kartu pabūti ir pasilinksminti smagioje Atvelykio popietėje į bendruomenės namus Tiltų kaimo gyventojus su šventine programa pakvietė Velykų bobutė, Tiltų mergaičių ansamblis ir kapela.
Velykinio laikotarpio papročiai ir tradicijos atsispindėjo kolektyvų atliekamose liaudies dainose, bendruose žaidimuose, rateliuose, pasakojimuose. Žaisdami įvairius žaidimus, mažieji popietės dalyviai sužinojo, o vyresnieji prisiminė Verbos prasmę, kiaušinių marginimo būdus, spalvų reikšmes, simbolius ir raštuose užkoduotus linkėjimus. Bendruomenės namuose susirinkę ir maži, ir dideli entuziastingai dalyvavo rungtyse, estafetėse, mįnė mįsles, šaradas. Patys aktyviausi buvo apdovanoti Velykų bobutės skanėstais.

Šviečiant pavasario saulutei, panorėjusieji įprasminti sūpimosi reikšmę, bėgo į kiemą suptis sūpynėmis. Kiti , tikėdami, kad kiaušinis susilietęs su žeme įgauna magišką galią, nuotaikingai kieme rideno savo pačių margintus margučius.
Galiausiai visi popietės dalyviai, tiek maži, tiek dideli, buvo apdovanoti Velykų bobutės dovanėlėmis ir pavaišinti didžiuliu Atvelykio pyragu.
Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų. Dar kitaip vadinamas vaikų Velykomis (Velykėlėmis).  Šią dieną šeimininkės vėl dažė kiaušinius (neretai visus, kuriuos vištos per tą savaitę sudėjo), tačiau kiaušinius daužė, rideno ir smagiai linksminosi per Atvelykį tik vaikai. Popietės organizatorius, Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinys, dėkoja rėmėjams už paramą ir galimybę sukurti nuostabią šventę vaikams.

Tiltų bendruomenės informacija